8,153,932 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
O szkole
Plan lekcji
Patron
Nasza oferta
Przedszkole
Osiągnięcia
Galeria
Artykuły
Linki
Kontakt ze szkołą
Szukaj
Wykaz Podręczników dla klas I-III na rok szkolny 2016/2017
Wykaz Podręczników dla klas IV-VI na rok szkolny 2016/2017
Wykaz podręczników dla Przedszkola
Bezpieczny internet
Portal edukacyjny
Jak korzystać z internetu
E-szkoła & dzieci wp.pl
e-szkola
ZOBACZ
Ostatnie Komentarze
Powitanie

W I T A M Y !
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika

Wystawa Harcerzy
11 Drużyna Starszoharerska "Aeris" działająca w ramach 29 Szczepu "Barwne Iskry" przygotowała wystawę podsumowującą projekt "Wczoraj-Dziś-Jutro". Jego nazwa jest wzorowana na planie Szarych Szeregów z czasu II wojny światowej "Dziś - Jutro - Pojutrze". Wystawa podzielona jest na trzy części. Wczoraj - opowiada o przeszłości, o tym jak wyglądało harcerstwo kiedyś. Dzisiaj - jest poświęcona aktualnej działalności 29 Szczepu "Barwne Iskry". To część poświęcona teraźniejszości. Na siedmiu stołach przestawione zostały cykliczne imprezy szczepu. Harcerski Turniej Piłki Nożnej, Świąteczna Paczka, Harcerskie Akcje Letnie i inne. Ostatnia część wystawy, to Jutro. Część, która opowiada o planach i marzeniach zarówno kadry, jak i harcerzy w szczepie. Wystawa w Szkole Podstawowej w Jaworznie była przez tydzień. We wrześniu odwiedzi jeszcze pozostałe szkoły gminy Rudniki.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Uroczyste rozpoczęcie roku szkonego 2016/2017
Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny 2016/2017.

Tymi słowami uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Lidią Heluszka powitali Panią Dyrektor, Nauczycieli, Rodziców i oczywiście uczniów naszej szkoły 1 września pierwszym dniu nowego roku szkolnego. Wszyscy wrócili do szkoły opaleni, wypoczęci i pełni cudownych wspomnień.

Życzymy wam wszystkim na początek szkolnego roku; samych piątek! Uczcie się, jak mawiacie, w dechę I niech z was szkoła ma pociechę!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01.09.2016r. o godz.8:00 Mszą Św. w Kościele Parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej w Jaworznie

Dzieci z klas V i VI w dniu 0109.2016r. spotykają się o godz. 7:30 w budynku PSP im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
X GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS III "How good is your English?"
16 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Cieciułowie odbył się X Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III "How good is your English?". W konkursie brali udział wybrani uczniowie klas trzecich z naszej gminy, z każdej szkoły po trzech uczniów.
Publiczną Szkołę Podstawową w Jaworznie reprezentowały : Wiktoria Chrzan, Paulina Lach i Oliwia Kosowska. Uczennice odniosły spektakularny sukces, gdyż wszystkie trzy znalazły się na podium. W konkursie brało udział 14 uczniów. Trzech uczniów zajęło I miejsce, wśród nich znalazła się Paulina Lach. Pozostałe uczennice Wiktoria Chrzan i Oliwia Kosowska zajęły III miejsce.
GRATULUJEMY osiągnięcia tak doskonałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu zawiłości języków obcych.

Wycieczka do Muzeum Kinematografii w Łodzi
W dniu 8 czerwca 2016 r. uczniowie klas IIa, IIb i III pod opieką pań: Jadwigi Głowackiej, Beaty Belki i Grażyny Dzierżak wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Podczas lekcji muzealnej pt. Magiczne seanse z kliszy dzieci poznały wynalazki z epoki prefilmowej oraz wcieliły się w narratorów bajkowych historii. Następnie obejrzały scenografię do filmu animowanego Latająca maszyna. Ulica Paryża z mini kamieniczkami, latarniami i sklepikami zrobiła na wszystkich bardzo duże wrażenie.
Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć oryginalny fotoplastikon. Przy tym unikatowym urządzeniu może usiąść jednocześnie 25 osób i oglądać za pomocą specjalnych wizjerów w trójwymiarze nieruchome obrazy.
Był też czas na spotkanie; z bohaterami najbardziej znanych postaci z dobranocek ; każda ma tutaj swój pokój. Można było wejść do budy Reksia i usiąść na jego sankach, schować się w igloo Pingwina Pik Poka i wejść na pokład statku Bolka i Lolka. Wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia w samochodzie Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka, w pokoju Misia Uszatka i z Muminkami w Dolinie Muminków pełnej kwiatów.
Muzeum Kinematografii to w jednym: muzeum filmu, muzeum bajek, muzeum produkcji filmowej i muzeum pałacu jednego z najbardziej znanych fabrykantów miasta Scheiblera. Jest to więc miejsce warte odwiedzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.
Warsztaty ekologiczne w Muzeum Wsi Opolskiej
Dnia 6 czerwca 2016 r. została zorganizowana wycieczka szkolna na warsztaty ekologiczne do Muzeum Wsi Opolskiej. Zajęcia odbywały się pod hasłem: „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych;. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję wziąć udział w dwóch blokach lekcyjnych. Na pierwszym o temacie: „Rola trzmiela w przyrodzie”, zostali zapoznani z gatunkami trzmiela, ich rozwojem, życiem i rolą w przyrodzie, a także dowiedzieli się, jak zbudować domek dla trzmiela oraz, pod okiem instruktora, podjęli próbę samodzielnego wykonania konstrukcji. Podczas drugiego bloku tematycznego pt.: „Rośliny ważne dla trzmieli i innych pożytecznych owadów, w tym chronione i zagrożone” uczestnicy zostali zapoznani z gatunkami roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem. Dowiedzieli się, jak wygląda tradycyjna uprawa roślin użytkowych i ozdobnych opolskiej wsi, w szczególności jako bazy pokarmowej trzmieli. Dzieci samodzielnie posadziły nasiona w doniczkach, które następnie zabrały ze sobą do szkoły, by móc śledzić następnie cykl ich życia.
W warsztatach uczestniczyło 28 uczniów z klas: IV, V i VI.
Celami wyjazdu było:
• zapoznanie uczniów z gatunkami trzmiela, jego rozwojem, życiem oraz bardzo ważną rolą w przyrodzie,
• rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywności,
• zapoznanie z gatunkami roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem,
• ukazanie tradycyjnej uprawy roślin użytkowych i ozdobnych opolskiej wsi, w szczególności jako bazy pokarmowej trzmieli,
• integracja uczniów.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu oraz z efektów swojej pracy podczas warsztatów.
Warsztaty ilustracji
W dniu 12 maja 2016 roku uczniowie klas III, IV i V pod opieką pań: Jadwigi Głowackiej i Grażyny Dzierżak uczestniczyli w warsztatach ilustracji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach.
Prowadzącym warsztaty był Szymon Teluk - znany malarz, rysownik, ilustrator i karykaturzysta. Uczniowie zostali zapoznani z tajnikami pracy rysownika. Dowiedzieli się jak fachowo narysować postacie, tła i rekwizyty. Poznali zasady tworzenia ilustracji: zasady proporcji i perspektywy.
Każdy uczeń wykonał pracę indywidualną pomagającą w przyswojeniu tematu warsztatów . Uczniowie rysowali postacie i miejsca w których się one pojawiają.
Warsztaty z Szymonem Telukiem były znakomitą okazją do poznania nowych sposobów rysowania, porozmawiania z uznanym artystą. Wykonane przez dzieci rysunki pokazały twórcze zacięcie uczniów - artystów. Warsztaty udowodniły, że dzieci są utalentowane, śmiało podejmują nowe wyzwania i są otwarte na odbiór sztuki.

Muzeum Wsi Opolskiej
projekt
TURNIEJ BRD
11 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do udziału przystąpiły drużyny z Dalachowa i Jaworzna. Tematyką konkursu były zagadnienia teoretyczne dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz rozwiązywanie sytuacji drogowych tzw "krzyżówek". W obu kategoriach zwyciężyła drużyna z nasszej szkoły tym samyma K. Kuder, A.Pyrzyk, K. Meryk oraz R. Zawada będą nas reprezentowali na zawodach powiatowych 23.04.2016r. W składzie drużyny jako rezerwowi są W. Kowalczyk i M. Droś.
Życzymy powadzenia w dalszych zmaganiach
XII Rejonowy Konkurs Matematyczne Potyczki
4 kwietnia 2016 r. uczennice: Paulina Lach i Wiktoria Chrzan wzięły udział w XII Rejonowym Konkursie Matematyczne Potyczkir w Kluczborku. Jako jedyne z gminy Rudniki rywalizowały z 48 uczniami ze szkół powiatów: oleskiego, kluczborskiego i namysłowskiego. Paulina Lach zajęła II miejsce, a Wiktoria Chrzan VIII.
Gratulujemy uczennicom zdobycia tak wysokich miejsc i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.
Wręczenie zwycięzcom dyplomów i nagród odbyło się 25 kwietnia 2016 r. na II Rejonowym Forum Ucznia Zdolnego Najlepsi z najlepszychr w Urzędzie Starostwa Powiatowego w Kluczborku. Na Forum z naszej szkoły zostały zaproszone: uczennica Paulina Lach, Dyrektor Szkoły pani Agata Polak i wychowawczyni Grażyna Dzierżak, przygotowująca uczennicę do konkursu
Pierwszy Dzień Wiosny
W dniu 21.03.2016 r. uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworznie mieli okazję świętować Pierwszy Dzień Wiosny razem z Mają i Guciem- uroczymi bohaterami bajki "Pszczółka Maja". Początek uroczystości stanowiło pełne humoru przedstawienie opowiadające o poszukiwaniach Pani Wiosny przez główną bohaterkę. Kolejnym punktem była rywalizacja dwóch drużyn, w skład których wchodzili przedstawiciele każdej z klas oraz wybrany nauczyciel. Drużyny musiały zmierzyć się z serią pytań o tematyce wiosenno- ekologicznej. Po emocjonującej rozgrywce zwycięzcy zdobyli statuetkę Pani Wiosny. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie w wiosennych nastrojach udali się do klas.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Portal edukacyjny
Portal edukacyjny
Zapraszamy
Zegarek
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30